PROJEKSİYON

LCD PROJEKSİYON NASIL NEDİR ? NASIL ÇALIŞIR ?

LCD Projeksiyonları 3 lcd (yeşil , mavi , kırmızı) renk filtresi ve 3 adet lcd panelden oluşur.Lambanın verdiği ışık renk filtresinden ve lcd panelden geçerek odaklanan optiklerden geçerek yansımayı sağlayan bir teknolojidir.LCD projeksiyonlar büyüklük ve özellikleri birbirinden farklı olduğu için bir destek almanız size fayda sağlıyacaktır..
DLİP PROJEKSİYON NEDİR ? NASIL ÇALIŞIR ?

DLP teknolojisi özel bir chip kullanır. DMD Chip 500.000 den fazla küçük ince mikron aynalar bulunmaktadır.Lamba dan çıkan ışık lensden geçerek bir renk çarkına çarpar bu renk çarkı devamlı dönerek renkli bir görüntü sağlar çıkan ışık DMD chip den yansımasıyla üstün bir görüntü sağlar
D-İLA PROJEKSİYON NEDİR ? NASIL ÇALIŞIR ?

D-ila Projektörleri Üstün teknoloji ile üretilen bu ürünler lcd ve dlp cihazlara oranla daha karmaşık yapıya sahip cihazlardır.D-ila teknolojisi görüntüyü daha net daha canlı vermesi için tasarlanmış özel PBS (polarize beam splitter) ve d-ila aygıtını kullanır. Yüksek ansilümenli uzun ömürlü cihazlardır. Ülkemizde çok fazla tanınmamıştır. Fiyatları yüksek olduğundan uzman kişilere danışarak bilgi alabilir , bu ürünler hakkında detaylı bilgi sağlayabilirsiniz.